راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان برای ارسال مقاله به نشریه رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی ایران

نشریه رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی، مقالات اصیل و مروری در حوزه کنترل حرکتی، یادگیری حرکتی، رشد حرکتی، آموزش تربیت­ بدنی و روان­شناسی ورزشی را به صورت آنلاین منتشر می­کند.

 نویسندگان گرامی جهت ارسال مقاله، ابتدا در سایت نشریه ثبت نام کنند و سپس از منوی ارسال مقاله، اطلاعات مورد نیاز را طی مراحل مختلف به صورت آنلاین تکمیل نمایند. یادآور می­ شود تمامی مکاتبات بعدی در مراحل مختلف، تنها با نویسنده مسئول انجام می­ شود. لطفا راهنمای زیر را برای  اطلاع از چگونگی تنظیم دست نوشته به دقت مطالعه و مورد لحاظ قرار دهید. 

 


 

نحوه تنظیم فایل دست نوشته برای ارسال

 

صفحه اول:

 •  عنوان فارسی
 •  چکیده فارسی و واژه­ های کلیدی

صفحه دوم:

 • عنوان انگلیسی
 • چکیده انگلیسی و واژه های کلیدی

      شایسته است چکیده انگلیسی و واژه های کلیدی (Key Words) دقیقا با چکیده فارسی مطابقت نماید.
     چکیده فارسی و انگلیسی (هر کدام حداکثر 250 کلمه) و واژه­ های کلیدی (3 تا 5 واژه) باشد.
 

صفحه سوم (شروع متن اصلی دست نوشته):

متن دست نوشته شامل عناوین اصلی زیر باشد؛

 •       مقدمه  (شامل بیان مسأله و هدف از انجام پژوهش با مروری بر مطالعات گذشته می باشد).
 •     روش شناسی (شامل شرکت کننده ها، ابزار، روش اجرا، روش آماری: با عناوین فرعی جدا).

در ابتدای بخش شیوه اجرا، چنان چه کد اخلاق پژوهش دریافت شده باشد، باید ذکر گردد. هم­چنین اگر مقاله مستخرج از پایان نامه یا رسالی دکتری است، اشاره شود.

 •       نتایج (شامل یافته ­های کامل پژوهش می­­ باشد که به صورت جدول و یا نمودار و توضیح پیرامون مهم­ترین بخش­­های یافته ­ها نشان داده می ­شود). 

در صورت داشتن جدول، آن ها را در داخل متن قرار داده دهید. اما در خصوص تصاویر و نمودارها، آن­ها را پس از منابع، به ترتیب حضور در متن، به همراه زیرنویس قرار دهید و در داخل متن، محل قرار­گیری آن­ها را مشخص کنید ( بنویسید محل قرار­گیری شکل 1، محل قرار­گیری شکل 2 و ...).

 

 •       بحث
 •      نتیجه­ گیری
 •      تعارض منافع (در این قسمت وجود هر گونه تعارض منافع ذکر شود).
 •      تشکر و قدردانی (در این قسمت نام منبع یا منابع حمایت مالی که منجر به انجام تحقیق و تهیه مقاله گردیده است ذکر می شود و از کلیه افراد یا گروه­هایی که در انجام تحقیق همکاری داشته اند تشکر و قدردانی می گردد. البته استفاده یا عدم استفاده این قسمت در متن مقاله به دلخواه نویسندگان است).
 •   منابع (استناددهی و فهرست نویسی به روش ونکور (شماره گذاری)تنظیم شود. منابع فارسی به انگلیسی برگردانده شود و در انتهای منبع   [in Persian]  نوشته شود. منابع با ابزارهای منبع‌نویسی نظیر EndNote، Mendeley  یا امثال آنها تهیه شوند).
 • در صورت استفاده از ارجاع دهی اول جمله،  بلافاصله بعد از نام نویسنده منبع را ارجاع دهید. 

       مثال: اشمیت و لی (1)...

v     نکات مورد توجه:

 1.       واژه ها و اصطلاحات تخصصی و هم چنین اسامی انگلیسی (برای بار اول) زیرنویس شود.
 2.     تصاویر و نمودارها (شامل جداول نمی شود) به همراه زیرنویس ، بعد از منابع به ترتیب حضور در متن، قرار داده شود. از گذاشتن آن ها در بین متن اصلی مقاله خودداری شود.
 3.        در داخل متن، محل قرارگیری تصاویر و نمودارها مشخص شود.
 4.       فایل دست نوشته به صورت word ارسال شود.
 5.        مقاله باید در اندازه کاغذ A4، در یک ستون و با رعایت 3 سانتیمتر حاشیه در سمت راست و چپ و 3 سانتی متر از بالا و پائین و با یک خط فاصله در بین سطرها با استفاده از نرم افزار word تایپ گردد. فاصله سطر­ها و پاراگراف ها در متن بایستی یک خط فاصله  (single )باشد.
 6.      در متن اصلی، تیترهای اصلی هر بخش شامل مقدمه و روش شناسی و ... با قلم 13  B Titr و تیترهای فرعی مقاله با قلم 11  B Titr  باشد و متن بدنه اصلی مقاله با قلم 13B Lotus   (برای متن فارسی) و 11 Times New Roman (برای متن انگلیسی) تنظیم گردد. 
 7.      برای زیرنویس اصطلاحات تخصصی و اسامی انگلیسی، از قلم 10 Times New Roman استفاده شود.
 8.       منابع با قلم 11 Times New Roman تنظیم شود.
 9.       در نگارش متن فارسی دست نوشته، نیم­ فاصله ها رعایت شود.

فایل های مورد نیاز برای ارسال مقاله:

 • لازم است نویسندگان محترم، علاوه بر فایل دست نوشته، فرم مشخصات نویسندگان و تعهد نامه را که در ادامه همین مطلب پیوست شده است را دریافت و  با فابل دست نوشته، ارسال کنند.

 - دریافت فرم مشخصات نویسندگان

- دریافت فرم تعهد نامه